Toskański wieczór z Biondi- Santi


Aktualności14 września 2023

Kolacja z winami z legendarnej winnicy twórców Brunello di Montalcino w La Maddalenie

Zapiszcie sobie Państwo tę datę: 13 października, piątek, godz. 19:00.

Brunello di Montalcino to rodzina Biondi Santi. Biondi Santi to Brunello di Montalcino.

A przecież mówimy o jednych z najdroższych a zarazem najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych winach na świecie❤️

Nam natomiast przyszedł zaszczyt zaprosić Państwa na Toskański wieczór z winnicą Biondi-Santi na tarasie La Maddaleny zawieszonym bezpośrednio nad Odrą

Chyba każdy z Państwa zna Brunello di Montalcino. Nie każdy jednak wie, że już w 1932 roku Ferrucio Biondi Santi, nestor rodu, został oficjalnie uznany za odkrywcę Brunello, a jego potomstwo z dumą rozwija i inwestuje w rozwój tej legendarnej dziś winnicy.

13 października przyjadą do Wrocławia na specjalny wieczór z menu degustacyjnym przygotowanym przez Szefa Kuchni La Maddalena Restauracja, Pawła Kaszubskiego, wine pairingiem win pochodzących właśnie z tej owianej legendą winnicy.

W winnicy Tenuta Greppo, w której rodzina Biondi Santi od pokoleń produkuje swoje wina leżakują nawet stuletnie butelki, a właściciele zapewniają, że wciąż są one w wyśmienitej formie.

Winnicę właśnie odwiedza główny sommelier La Maddalena Restauracja, Rafal Bajzert. I powtarza jak mantrę jedno zdanie.”Brunello od rodziny Biondi-Santi w niczym nie przypomina jakiegokolwiek innego Brunello, które przyszło mi w życiu degustować” – zapewnia Rafał. „Jakkolwiek to zabrzmi, jest ono po prostu inne, pełniejsze, głębsze, charakteru nadają jej niesamowite wręcz dymne i tytoniowe nuty.”

Właściciele winnicy twierdzą, że wyjątkowe właściwości nadaje winu klon Sangiovese, z którego wytwarzane jest Brunello Biondi Santi, największy sekret rodziny, pieczołowicie chroniony przed resztą producentów. O elegancji i wyrafinowanym smaku każdego z win od Biondi Santi więcej już nie napiszemy, bo uważamy, że degustacja win od tej toskańskiej rodziny to obowiązek każdego mniejszego i większego pasjonata win. Gwarantujemy natomiast, że jest to absolutnie niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Ręczymy za to głowami🥂

Najbliższa a może i jedyna okazja degustacji win i spotkanie się z właścicielami winnicy już 13 października w Maddalenie.

Gorąco zapraszamy

– zespół La Maddalena Restauracja

————————————————-

Koszt za osobę za całość (menu degustacyjne, selekcja win, szampan na start) to 800 zł. Menu znajdziecie Państwo w komentarzu. Już dziś zapraszamy do rezerwacji stolików na ten wyjątkowy wieczór we Wrocławiu. Najlepiej zrobić to przez nasz serwis rezerwacyjny wchodząc na stronę www.lamaddalena.pl i klikając w link „zarezerwuj stolik” bądź mailowo pisząc wiadomość na adres restauracja@lamaddalena.pl Prosimy o dopisek toskański wieczór.

——————————————

 
<