Zespół La Maddalena

Nasz zespół

La Maddalena to ludzie. Część to prawdziwi artyści, reszta to wyjątkowi rzemieślnicy. Wszystkich nas łączy pasja, ambicje, niezwykła wręcz dokładność, ale i pokora. Zespół tworzący naszą restaurację od lat, od którego mogą Państwo oczekiwać więcej. 

Chef Jutra

Paweł Kaszubski - Chef Kuchni

Swoją przygodę z poważną gastronomią rozpoczął w Maddalenie w 2013 roku. Pracował u nas rok i postanowił iść dalej. Swój kunszt i techniki kulinarne doskonalił u boku m.in. Łukasza Budzika, dziś okrzykniętego Chefem Jutra według Gault&Millau, uznanego za najbardziej obiecujący talent polskiej gastronomii jak i Witka Iwańskiego. Następnie został Chefem Kuchni we wrocławskiej Vivian. Wspólnie z restauracją zdobył swoją pierwszą czapkę Gault&Millau i miejsce w żółtym przewodniku po najlepszych restauracjach w Polsce.

Sukces powtórzył jako Chef w restauracji Jasna we Wrocławiu. Znów czapka i zaszczytne miejsce w żółtym przewodniku. Od maja 2019 roku znów jest z nami. Najpierw jako zastępca Chefa a następnie od stycznia 2021 roku jako Chef. Pietyzm, detal, dbanie o szczegół. Wie to każdy kucharz pracujący pod Pawłem.

Z pasją do wina

Rafał Bajzert - szef sommelierów

Rafał jako jeden z kilku wrocławian może poszczycić się trzecim stopniem sommelierskim. Przed nim już tylko najwyższy, czwarty. Być może uda nam się wysłać go do szkoły pod Wiedeń. Tym bardziej, że zastępców ma zacnych: Aleksandrę Głąb i Jewgienija  Dumana.

W Maddalenie nie ma chwili by na Sali nie znajdował się choć jeden sommelier. Rafał jest z nami siedem lat. I niczym pewiem ważny jegomość w Polsce, ciągle się uczy. O winach wie więcej niż właściciele razem wzięci.

Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych

Paweł Borejko - główny manager

Główny manager restauracji. Wulkan energii, wspaniały mąż i ojciec dwójki dzieci. Oddany pracy bezgranicznie. To dzięki Pawłowi każda rezerwacja zapięta jest na ostatni guzik. Żadna prośba ze strony Gości nie stanowi dla niego problemu.

Przez sześć lat pracował w pierwszym 5-gwiazdkowym hotelu we Wrocławiu. Przeszedł tam drogę od kelnera do managera. W La Maddalenie od siedmiu lat. Dziś odpowiada za obie restauracje właścicieli.

Z ziemi włoskiej do Polski

Kasia Ryniak - mistrz kuchni włoskiej

Zakochana we Włoszech miłośniczka pasty i absolwentka Universitá di Scienze Gastronomiche w Pollenzo, Piemonte, którą ukończyła z tytułem Master in Cucina Italiana Polopare di Qualitá. Kasia wykonuje dla nas wszystkie pasty i makarony.

W 2018 roku założyła pracownię Pastificio La Fileja. Prowadzi warsztaty z Pasta Fresca i kuchni włoskiej w Studiu Kulinarnym Browar Mieszczański.

Kasia wdarła się do naszych serc nie tylko, dzięki swoim genialnym pastom, ale przede wszystkim dzięki swojej ogromnej odwadze. Już w pełni ukształtowanym zawodowo życiu potrafiła powiedzieć „stop”, wrócić do szkoły, ukończyć najlepszy uniwersytet gastronomiczny Piemontu i zacząć robić to co kocha.

<