Nagroda Muse Design Awards!


Blog3 marca 2020

Wrocławska La Maddalena jedną z najpiękniejszych restauracji na świecie

Restauracja, mieszcząca się nad samą Odrą vis a via gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymała właśnie statuetkę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Muse Design Award w Nowym Jorku. 

La Maddalena - taras

Restauracja została doceniona w kategorii „interior design” za styl, elegancję i wykorzystanie bardzo szlachetnych materiałów, takich jak drewno, kamień naturalny i metale szlachetne w stonowanych barwach i odcieniach ziemi, srebra i chłodnego złota. 

Przedstawiciele jury na gali w Nowym Jorku podkreślili, że nagrodzili wnętrza stylowe, nowoczesne, odważne, ale i spójne, w których czuć harmonię i piękno. Wrocławska restauracja w finałowej rozgrywce rywalizowała z restauracjami z Tajwanu, Japonii, Hong Kongu, Emiratów Arabskich i Kanady. Otrzymała złotą statuetkę. 

La Maddalena wnętrza 01

La Maddalena od czerwca zeszłego roku przeniosła się z ul. Włodkowica na bulwary Odrzańskie do budynku Marina III usytuowanego przy moście Pomorskim. Specjalnością restauracji są ryby i owoce morze z ekologicznych hodowli. Karta wzbogacona jest o dania wegetariańskie i mięsa od lokalnych dostawców. W kuchni najważniejszy jest wysoko jakościowy produkt. 

La Maddalena wnętrza 06

Nagrodzone wnętrze zostało zaprojektowane przez wrocławskie Studio Dobrych Wnętrz.  

Przestronne wnętrze restauracji zaaranżowane zostało w nowoczesnym stylu. Jest spójne i przemyślane, skupia się na detalu. Na uwagę zasługują wykonane na indywidualne zamówienie okucia do szaf i szuflad oraz detale wieńczące meble stanowiące swoistą biżuterię restauracji. Całość uzupełnia piękne oświetlenie podkreślające estetykę i detal mebli. 

La Maddalena wnętrza 04

Krzesła, stoły i szklane, chłodzone szafy na wino do restauracji zostały zaprojektowane i wykonane przez lokalnych rzemieślników. Uwagę kapituły przyciągnęły dwa okrągłe stoły z obrotowym na środku kamieniem z Carrary, piękna dębowa podłoga i niezwykła dbałość o każdy detal wystroju. Byli pod wrażeniem wystroju sali VIP z oddzielnym wejściem oraz pięknego tarasu restauracji zawieszonego bezpośrednio nad taflą Odry z magicznym widokiem na gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i możliwością zacumowania łodzi przy samej restauracji. 

La Maddalena wnętrza 05

Pełna lista projektów nagrodzonych Muse Design Awards: https://design.museaward.com/winner.php